Zostawmy lasy lasom

Od pewnego czasu nieustannie wmawia się nam, że musimy nauczyć lasy jak rosnąć. Mało tego, wysoko postawieni urzędnicy twierdzą, że gdyby nie wycinki, to lasy by nie przetrwały oraz że w miejscach, gdzie niczego nie zbudowano (patrz: Rospuda) z powodu niekontrolowanego zarastania giną różne gatunki …
Są tacy, którzy w to wierzą. Są też tacy, którzy wierzą w jednorożce…
A mi w nieprzyzwoicie zarośniętej Puszczy Białowieskiej udało się zaobserwować taki gatunek:
_DSC3399-2
Wykonałem kilka kadrów (zanim uciekł…). Jeden pionowy szczególnie przypadł mi do gustu, choć coś w nim nie gra kompozycyjnie. W kadrze poziomym (tym tutaj) mam wrażenie wyszło to całkiem przyzwoicie. Są zawijasy równoważone przez zdecydowane pionowe linie drzew… I takie tam.
Ważne jest to, że po dwóch krokach i ponownym spojrzeniu po jaszczurze nie było śladu. Wśród traw sterczał połamany konar jakich tutaj wiele…
Ważny był ten jeden moment. Magia się zdarza, lecz znika zanim spostrzeżesz, że w ogóle była. Dlatego trzeba mieć oczy i uszy otwarte. Cały czas.
 
 
 

Let us know your thoughts about this topic

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie
Najnowsze komentarze
Text widget

Aenean congue blandit semper. Nulla sodales convallis risus vitae ultrices. Sed tempor nulla vel sodales facilisis. Curabitur cursus egestas bibendum.

Instagram

Instagram
LOADING